Přejít na obsah
Domů > Kalendář > PROBĚHLÉ AKCE > XIII. výroční konference...

XIII. výroční konference na téma ŽENA A ZDRAVÍ - co o tom ví „MUŽ“?

Význam zdraví pro život asi není třeba zdůrazňovat. Jak hodnotit tento stav těla a duše, jak o tuto hodnotu pečovat a předcházet problémům, to byla náplň další konference Manuálu Úspěšné Ženy – „MUŽe“. Prostory Konferenčního centra Tower na Pankráci poskytly konferenci na téma Žena a zdraví konané v sobotu 4. února nejen dobré zázemí, ale i nezapomenutelný panoramatický výhled na celou Prahu.

Více i méně vážná témata konference byla zaměřena na zdraví ženy z pohledu rozmanitých oborů. Méně vážná, neznamená nedůležitá a pro zdraví nepodstatná; poutavé a přesvědčivé vystoupení MUDr. Kateřiny Cajthamlové o dietách a stravovacích režimech však působila ve světle tématu rakoviny prsu odlehčujícím dojmem. MUDr. Miroslavě Skovajsové, primářce pražského Mamma Centra, a MUDr. Lucii Betlachové, onkoložce působící ve Fakultní nemocnici Na Bulovce, se však podařilo na vážné téma hovořit natolik erudovaně a pozitivně zároveň, že přítomné povzbudily k mnohdy odkládaným krokům. Optimismu pro těžké chvíle, které mohou v životě ženy nastat, dodal i plastický chirurg DOc. MUDr. Jan Měšťák CSc. Tím, co dokáže plastická chirurgie, přesvědčil přítomné ženy, že rakovina prsu a její léčba neznamená konec ženskosti. O hormonech a o proměnách jejich působení v průběhu života ženy i o mýtech, které kolem hormonů panují, pohovořil sexuolog a gynekolog MUDr. Zlatko Pastor. Vše souvisí se vším, tedy i celkové zdraví s psychikou. O těchto souvislostech i o prevenci problémů hovořila psycholožka PhDr. Martina Trojanová. Z pohledu praktického, dalo by se říci, se k tématu vyjádřila Eliška Hašková Coolidge, patronka projektu „MUŽ“, s radami na vyrovnaný osobní a pracovní život. Jenže ne vždy se daří v životě tuto rovnováhu udržet, ne vždy víme, kudy se dát, a především, jak pokořit zajeté návyky, chceme-li svůj život změnit. Proto konferenci završilo vystoupení Vladimíra Tuky a Jitky Jetlebové, koučů ze společnosti Results Coaching Systems.

Z reakcí přítomných žen je zřejmé, že náš záměr nejen dodat informace, ale především povzbudit a vyburcovat ženy k péči o sebe samu, se naplnil. Vyhradit si v diáři kolonku s nadpisem JÁ je stejně důležité v péči o duševní a fyzické zdraví jako návštěva lékaře,“ hodnotí konferenci Eva Vašková Čejková, zakladatelka projektu „MUŽ“.