Přejít na obsah

Podnikat? Ano, ale pro úspěšný start je důležité pevné rozhodnutí jít do vlastního byznysu naplno!

V sobotu 16. března 2013 se uskutečnila konference „Úspěch měřte štěstím! Aneb co stojí podnikání v Čechách?“ pod hlavičkou projektu Manuál Úspěšné Ženy (MUŽ). Vystoupily zde české podnikatelské osobnosti jako Margareta Křížová (CEAG), Karel Havlíček (SINDAT), Eva Vašková Čejková (ConPro a ŽENY s.r.o.) nebo Eliška Hašková Coolidge, první dáma etikety. Konference předala účastníkům cenné podnikatelské rady a povzbudila je v jejich touze vrhnout se do podnikání. Na konferenci zazněla spousta praktických zkušeností, jak nastartovat svůj byznys, jak nastavit strategii, na co si dávat pozor v účetnictví a administrativě (přednášel Jan Ježek- JEŽEK, a.s.), jaká úskalí skrývá vlastní e-shop (přednášeli Eliška Vyhnánková - Fanbase.cz a Miroslav Uďan - Shoptet.cz), jak sladit rodinný a pracovní život (přednášely Eliška Kodyšová - APERIO a Martina Trojanová - psycholožka a homeopatka), nebo jak může i menší rodinná živnost přilepšit rodinnému rozpočtu obzvlášť v dnešní době zvyšující se nezaměstnanosti.

 

Řečníci se shodli, že pro založení a rozjezd vlastního byznysu patří mezi nejdůležitější faktory pevné rozhodnutí jít do toho naplno. Podnikání skrývá mnoho nástrah, ať už v byrokratickém systému, konkurenci, hledání obchodních partnerů, klientů či zákazníků. To je důvod, proč musí podnikatel věřit sám sobě a nenechat se zmást případným neúspěchem. „I bankrot přinese podnikateli velké zkušenosti, proto se není za co stydět,“ konstatuje Karel Havlíček, generální ředitel společnosti SINDAT.

Eva Vašková Čejková shrnula ve své přednášce své zkušenosti z budování vlastní firmy a také představila nový projekt, který bude v květnu spuštěn pod společností ŽENY s.r.o. „Některým neúspěchům jsem se mohla vyhnout, ale na druhou stranu je to přínos do budoucna a žádná rada nepředčí vlastní zkušenost. Každopádně budu ráda, když budu moci být ženám vzorem nikoliv v tom, jak to mají dělat, ale aby se poučily z mých chyb,“ vysvětluje Eva Vašková Čejková. Její životní motto je „Úspěch měřím štěstím“, které se stalo i názvem její nové knížky. Knihu společně se spoluautorkou Jitkou Skalickou, dále Eliškou Haškovou Coolidge, Margaretou Křížovou a Marií Hajdovou z nakladatelství Mladá fronta pokřtily v průběhu konference.