Přejít na obsah
Domů > Kalendář > PROBĚHLÉ AKCE > „MUŽ“ již po...

„MUŽ“ již po jedenácté, tentokrát na téma „Žena 21. století“

Na sto čtyřicet účastnic se nechalo v sobotu 9. dubna zlákat na dostaveníčko s“MUŽem“ a podle ohlasů v sále bylo zřejmé, že schůzka se vydařila. Manuál Úspěšné Ženy alias „MUŽ“ potěšil zajímavými příspěvky na téma Žena 21. století. Konference se konala v prostorách Konferenčního centra TOWER ve Hvězdově ulici v Praze 4.

Na pomyslném podiu se vystřídalo deset odborníků, kteří mají k tématu co říci, a každý z nich přiblížil jiný úhel pohledu na věc. Moderátorkou a autorkou prvního příspěvku byla PhDr. Laura Janáčková, jejíž odborné i lidské názory a jejich podání si získaly takovou oblibu, že se stala pravidelným hostem konferencí Manuálu Úspěšné Ženy.

I když se mělo hovořit o ženě, potažmo ženě 21. století, nikoho asi neudiví, že se hovor nejčastěji stáčel ke komunikaci. Komunikaci mezi ženou a mužem, mezi jejich světy, protože co by byla žena 21. století, kdyby nezvládala komunikaci, bez níž se jakýchkoliv cílů těžko dosahuje? Přítomné určitě potěšila slova obdivu z úst Bronislava Kvasničky, generálního ředitele vydavatelství Hachette Filipacchi 2000 s.r.o. Ženu, která zvládá současné tempo a nároky ve své profesi i rodinu, nazval superženou!

I na konferenci Manuálu Úspěšné Ženy se potvrdil známý fakt, že ženský a mužský svět patří k sobě a jejich rozdílnosti jsou kořením života. Zvládnout jejich propojení je umění, kterému se musíme všichni učit, chceme - li si z této rozdílnosti brát to lepší a ve světě mužů a žen uspět.

„Myšlenkou konferencí „MUŽe“ je různorodost názorů na život ženy a přístupů k němu. Těší mě, že se stále daří udržet tuto neutralitu a nepodlehnout žádným jednostranným tendencím. Jedině tak zůstanou setkání s „MUŽem“ zajímavá pro široké spektrum žen,“ hodnotí konferenci zakladatelka Manuálu Úspěšné Ženy Eva Vašková Čejková.

Pro patronku projektu paní Elišku Haškovou Coolidge byl tento den obzvlášť slavnostní, na závěr konference jí účastníci ve stoje a velkým potleskem vyjádřili blahopřání k jejímu životnímu jubileu.

Aby nebylo jen u pragmatických tvrzení, závěr konference zpestřila prezentace vizuálního umění o ženách výtvarnice Heleny Kroftové Leisztner.