Přejít na obsah

Úspěch měřím štěstím aneb co stojí podnikání v Čechách

Jitka Skalická, Eva Vašková Čejková

Novinka na knižním trhu

Knižní novinka vydavatelství Mladá fronta přináší inspirativní příběh mladé ženy, která se rozhodla splnit si své sny, vzít osud do vlastních rukou a pustit se do víru podnikání s touhou uspět. Kniha nahlíží pod pokličku podnikání v Čechách a v reálném příběhu nabízí detailní pohled na život firmy, nevyjímaje úspěchy i pády, které s sebou podnikání přináší. A úspěch nakonec nemusí znamenat jen dobře prosperující firmu. Tajemství skutečného úspěchu se totiž skrývá v mnoha oblastech lidského života a konání. A jak takový úspěch měřit? No přece štěstím!
 
 
„Když něco uslyšíte, zapomenete to.  Když něco uvidíte, zapamatujete si to. Ale dokud to neuděláte, nikdy to nepochopíte,“ cituje své oblíbené staré čínské přísloví Eva Vašková Čejková, jejíž skutečný příběh kniha nabízí. Psala jej s vírou, že z chyb, kterých se ve svém podnikání dopustila, se mohou jiní poučit a ušetřit tak spoustu času i peněz, které by na podobnou zkušenost museli vynaložit.  Nemůžete vědět všechno, ale vždy můžete vědět víc. „Nebojte se začít,“ vyzývá autorka už v první kapitole všechny, kteří se chtějí pustit na svou vlastní cestu. Její příběh je plný odhodlání, inspirace i motivace, zdravého sebevědomí a pevné vůle kráčet k cíli se vztyčenou hlavou.
 

 „Nečekejte skripta, která vás naučí, jak podnikat. V této knize najdete živý
a ničím nezkrášlený příběh podnikání s otevřeným zákulisím a praktickými desatery“.

Dušan Kučera, Fakulta podnikohospodářská, Mezinárodní škola podnikání a managementu, VŠE

 
„Skutečný příběh psaný živým stylem, který se příjemně čte. Kniha je otevřená, nebojí se kontroverznějších témat a nechodí kolem horké kaše. A to je plus, které se v českých podmínkách příliš nevidí.“
Margareta Křížová, partnerka společnosti CEAG a investorka z pořadu Den D
 
S autorkou knihy zažijete skutečné firemní vzestupy i velké pády, všední i nevšední situace, které vám otevřou oči a posunou vás kupředu. Kniha sdílí zkušenosti dobré i špatné, předkládá rady a tipy v praktickém desateru na konci každé kapitoly a dává prostor názorům dalších osobností, jež jednotlivá témata doplňují svým odborným pohledem. Ať už z oblasti psychologie (psycholožka Martina Trojanová), nezbytné etikety (první dáma etikety Eliška Hašková Coolidge), koučinku a mentoringu (kouč Vladimír Tuka) či managementu (Kamil Ziegler, Dean Brabec či Rastislav Zachar). Inspirativní je také pohled kolegů a blízkých osob, které s Evou Vaškovou Čejkovou úzce spolupracují.
 
Kniha autorek Jitky Skalické a Evy Vaškové Čejkové je určena všem, kteří si chtějí plnit své sny a pustit se do víru vlastního byznysu – studentům, začínajícím podnikatelům, prostě lidem s otevřenou myslí a velkými cíli. Tato knižní novinka vyšla 18. 3. 2013 ve vydavatelství Mladá fronta (www.kniha.cz) a je k dispozici v  distribuční síti kamenných i internetových knihkupectví. Slavnostní křest proběl 16. 3. na konferenci Úspěch měřte štěstím, která se konala v rámci projektu „Manuál Úspěšné Ženy“ (www.manualzeny.cz).
 
Zleva: Marie Hajdová (Mladá fronta), Eva Vašková Čejková a syn František, Eliška Hašková Coolidge, Margareta Křížová a Jitka Skalická