Přejít na obsah
Domů > Aktuality... > Praha a Londýn mají...

Praha a Londýn mají dostaveníčko v Dlouhé ulici v Praze!

Příjemnému zákoutí Starého města, které se pomalu ale jistě stává další Mekkou módy, přibývají obyvatelé. Yumi butik je jedním z nich a první měsíce pobytu na této adrese dávají najevo, že právě toto místo je pro dostaveníčko Prahy s Londýnem to pravé. Móda, která v sobě snoubí etnický původ a londýnský street style, jakoby vtančila mezi velikány módního světa na jedné straně a konfekční tvorbu na straně druhé. Mezi první zákaznice patří ženy všech věkových skupin a typů. Za neotřelými modely za příznivé ceny není třeba jezdit až do Londýna, stačí zajít do Dlouhé a po úspěšném nákupu posedět na lavičce opodál a vychutnat si půvab Prahy s mezinárodní příchutí.

Vedle Pařížské ulice s butiky renomovaných značek se na módní mapě Prahy objevilo místo, které si s její věhlasností nezadá. Dlouhá ulice na Starém městě pražském na návštěvníka dýchne poklidnou, ale přesto čímsi provokující náladou. Je to symbióza starého s novým, dávných časů s ruchem moderního života, ale i určitý odstup od nejrušnějších turistických a komerčních zón, co dává tomuto místu svůj zvláštní půvab. Prostředí jako stvořené pro butik s potřebnou dávkou světovosti a intimity zároveň. A taková značka Yumi je!

„Po rozmanitých zkušenostech ve světě módy a prodeje jsme měly potřebu i touhu zkusit něco jiného“, říkají jedním dechem zakladatelky a majitelky butiku Romana Mustafová a Karolína Švendová. „Chtěly jsme nabídnout zákaznicím to, co v obchodech postrádáme,“ shodují se. Originální šaty koktejlového typu, které se hodí na rodinnou slavnost, párty s přáteli, pracovní akci i jen tak pro dobrou náladu letního dne, tvoří základ kolekce Yumi pro jaro a léto. Nechybí ani halenky nebo pláště do deště; některé z modelů si může koupit maminka i její malá slečna. Kolekci Yumi Vintage ocení hlavně milovnice originálních triček.

A co bude dál? „S podzimní a zimní kolekcí se mohou zákaznice těšit na kabáty a další potřebné kousky do sezónního šatníku, v nejbližších dnech jedeme do Londýna, abychom se naladily na podzimní notu a vybraly pro ně to nejlepší,“ vysvětluje Karolína Švendová.

K přednostem značky patří nesporná originalita designu, ruční zpracování zdobných prvků a rychlá reakce na poslední módní trendy. „Naše první setkání se značkou bylo náhodné, ale velice rychle jsme zjistily, že to je to pravé,“ vzpomíná Romana Mustafová. „Pružnost a originalita, s jakou značka aplikuje módní trendy ve svých kolekcích, se projevuje i ve spolupráci s majiteli a zakladateli firmy, pro které jsme prvními vyslanci u nás,“ dodává Karolína Švendová.

O značce YUMI:

Zakladatel značky Uttam Nepal z Nepálu začínal s prodejem pleteného oblečení ze své rodné země v londýnském Camden Town. Pro velký úspěch zakládá nejprve značku založenou na etnických prvcích, kosmopolitní prostředí Londýna však ovlivňuje její vývoj, a tak v roce 2007 vzniká další značka - Yumi, kterou charakterizuje londýnský street style ztvárněný originálním způsobem. První butik byl otevřen ve známé čtvrti Notting Hill. Kromě Velké Británie má značka své butiky ve Francii a v Německu, v březnu 2011 otevírá exkluzívní butik v Dlouhé ulici v Praze.

http://www.yumi.cz/