Přejít na obsah
Domů > Aktuality... > Není košile jako košile

Není košile jako košile

Návrhářka Jiřina Tauchmanová přichází s novou kolekcí pánských košil.

Dobře padnoucí košile z kvalitního materiálu je základním předpokladem dokonalého, byť decentního vzhledu každého muže. I nejzarytější odpůrci jakékoliv marnivosti by neměli podcenit tuto součást oděvu, protože i ta nejklasičtější a zdánlivě nejnenápadnější košile má velký vliv na celkový dojem. Módní návrhářka Jiřina Tauchmanová si je vědoma významu košile v pánském šatníku, a proto je součástí nabídky služeb jejího salonu zakázkové šití pánských košil.


Vybrat si formální oděv pro běžné nošení, tedy oblek se vším, co k němu patří, není možná až tak složité. Záleží jen na vkusu a nárocích každého muže. Avšak názor, že se na takovémto oděvu nedá nic zkazit, není pravdou. Nesprávná délka kalhot, rukávů, nevhodný tvar límečku či manžety u košile, nemluvě o nevhodném a nepadnoucím střihu obojího, to jsou prohřešky, kterým je třeba při výběru předejít. Prostě čím kvalitnější a klasičtější oblek, košili a kravatu si muž vybere, tím déle mu tato investice bude dobře sloužit. Patří-li oblek k pracovnímu zařazení, pak je samozřejmě vhodné střídat několik variant. Aby kombinací bylo mnohem více, o to se postará právě košile. Tak jako šperk nebo šátek zdobí dekolt ženy, tak patří k sobě kravata a košile. Košile dává vyniknout kravatě a dobře zvolená kombinace podtrhne krásu košile.

Jiřina Tauchmanová, podzim/zima 2011, pánská košile od 3 500 Kč


Mezi příležitostmi vyžadujícími oblek s košilí a kravatou a pohodlím domova je však nepřeberná řada situací, kdy si i muž může klást otázku „Co na sebe?“. Odpověď je snadná jen zdánlivě. Muži, kteří nepodceňují svůj vzhled, vědí, že i u nich hraje oblečení roli a že svým zevnějškem dávají mnohé najevo. Stále populárnější casual móda neznamená obléci si na sebe, co dům dá. Stačí sáhnout po košili se zajímavými detaily namísto trička a mikiny a varianta casual oblečení pro volný čas je na světě. „Košile pro tyto příležitosti může zdobit jak nevšední vzor či barva materiálu, tak detaily vzniklé při jejich zpracování od rozmanitých variant límečků, manžet přes štepování až po tvar knoflíkových dírek i knoflíků,“ vyjmenovává Jiřina Tauchmanová možnosti, jak ozdobit muže.


Muži mají opravdu menší pole působnosti při sestavování šatníku než ženy, o to víc však na každém detailu záleží. Ať už chtějí pánové svou košilí vyjádřit smysl pro eleganci či pro extravaganci, kvalita a dobrý střih jsou základem úspěchu. V salonu Jiřiny Tauchmanové mají více možností. Ti, kdo mají málo času a neradi nakupují, mohou pouze zadat velikost, vybrat si materiál a design, košile je pak zhotovena podle těchto parametrů.

Náročnější osloví zakázková práce buď s jednou zkouškou, nebo s více zkouškami, kdy výsledkem je stoprocentně ruční práce. Zakázkové šití košil však nepotěší jenom muže, ženy mají ideální příležitost vybrat svému muži originální dárek.

Jiřina Tauchmanová, podzim/zima 2011, pánská košile od 3 500 Kč

Jiřina Tauchmanová

Už odmalička projevovala velký zájem o módu, což jí zůstalo až do dospělosti a její jméno se stalo známou značkou ve světě módy. Vlastní salony v Nové Pace a v Praze, které nabízí šití na zakázku, zajišťují módní přehlídky a poskytují poradenské služby v oblasti stylingu a image.
Jiřina Tauchmanová navrhuje oblečení nejen pro ženy – svatební a večerní šaty, vycházkovou módu, letní šaty, pletenou módu, těhotenskou módu, ale také pro muže – pánské obleky, luxusní košile. Jiřina obléká mimo jiné řadu známých českých celebrit a každoročně prezentuje své kolekce na módních přehlídkách. Její aktuální novinkou v portfoliu jsou pánské košile na míru.

Více informací na www.tauchmanova.cz.